Skip to main content
Novinky

To podstatné je atmosféra

Od 9. 11. 202314 listopadu, 2023Žádné komentáře

Představte si školu, do které se děti docela těší. A vzdělávání berou spíše jako dobrodružství, než povinnost. O přestávkách se tu na chodbě ozývá hudba a na stěnách si můžete přečíst motivující citáty, které vás povzbuzují, abyste nepřestali mít velké cíle a sny. Taková je naše škola v Dobřanech, o které si můžete přečíst v článku Anety Gáborové „Malá škola uprostřed hor patří mezi nejlepší v Česku. Desítky zájemců musí odmítat.„, který na serveru eduzin.cz.

Do školy chodí 180 žáků, což je víc, než má celá obec Dobřany obyvatel. Máme učitele, kteří jsou víc než jen pedagogové – jsou to mentoři, kteří žáky provází objevováním jejich talentů. Děti učíme ve světlých, otevřených učebnách, které připomínají spíše moderní start-upy než nudné školní lavice. Nikdo tu nemusí platit školné, přestože jsme soukromá škola. Každý má šanci.

Zní to neskutečně? Tak si přečtěte tento článek a přesvědčte se, že vzdělávání nemusí být jen nuda. Přestože naše škola dosahuje nadprůměrných výsledků v různých testech či přijímacích řízeních, ve skutečnosti je pro nás nejdůležitější atmosféra ve škole. Když jsou učitelé spokojení a mají se dobře, přenesou to ve svých hodinách na děti. Když jsou spokojené děti, dosahují lepších výsledků a jsou spokojení rodiče. A když jsou spokojení učitelé, děti i rodiče, je spokojený ředitel. Takhle to funguje.

Chtěl bych touto cestou poděkovat Anetě Gáborové, že se vydala k nám do hor a napsala tak hezký článek o naší Škole.